Projekt Krokus już trzeci raz w Olsztynie

Projektu Krokus został zainicjowany przez Holocaust Education Trust Ireland i realizowany jest od wielu lat przez polskiego koordynatora Żydowskie Muzeum Galicja. Co roku rośnie liczba uczestników tego niezwykłego przedsięwzięcia. W roku szkolnym 2017/2018 wzięło w nim udział 24.600 uczniów z Polski, Ukrainy i Białorusi. Dołączyli także uczniowie m. in. z Chorwacji, Grecji czy Irlandii.

W ramach Projektu Krokus uczniowie sadzą cebulki żółtych krokusów. Kwiaty zakwitają na początku wiosny. Żółte krokusy upamiętniają dzieci różnych narodowości – ofiary Holokaustu. Sadzeniu krokusów w naszej szkole będą towarzyszyły zajęcia warsztatowe, podczas których uczniowie dowiedzą się o tragicznych wydarzeniach II wojny światowej.
W tym roku w SP33 projekt realizowany jest przez we współpracy z kl.IIIAg i kl.VA wraz z wychowawczynią p. Małgorzatą Niedzielską.

Joanna Mieszczyńska, koordynatorka projektu KROKUS

nauczycielka historii, Ambasadorka Muzeum POLIN w Warszawie