Ruszamy z akcją MAMY NIEPODLEGŁĄ 2018!!!

Mamy Niepodległą! to ogólnopolska akcja społeczna organizowana przez  Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku od 2013 roku. Jak co roku wspólnie z organizatorem zapraszamy do optymistycznego świętowania Niepodległości oraz dzielenia się tą radością z bliskimi i znajomymi poprzez wysłanie symbolicznej kartki pocztowej. Edycja 2018 poświęcona jest podpisanej 16 listopada 1918 roku przez Józefa Piłsudskiego depeszy notyfikującej odrodzenie Polski.

Podczas pięciu edycji akcji „Mamy Niepodległą!” łącznie wysłano ponad milion pocztówek! Co roku zapraszamy naszych uczniów do wysyłania bliskim bezpłatnych kartek pocztowych. W tym roku 300 tradycyjnych kartek wypełnią i wyślą tradycyjną pocztą uczniowie naszej szkoły do swoich bliskich z życzeniami i pozdrowieniami.

Jeśli nie tradycyjne kartki, to można wysłać e-kartki. Wyślij e-kartkę!

ŚWIĘTUJMY RAZEM – MAMY NIEPODLEGŁĄ!

„Mamy Niepodległą! Akcja jest skierowana do osób w każdym wieku i o różnych poglądach w całej Polsce. Każda z edycji to trzy różne projekty kartek okolicznościowych autorstwa znanych artystów. Radosne świętowanie uwalnia pozytywne emocje, promuje nowoczesny patriotyzm, integruje społeczności lokalne, a przede wszystkim to setki tysięcy wysłanych życzeń i uśmiechów na twarzach ich odbiorców.

Zapraszamy wszystkich do radosnego świętowania Niepodległości!

Joanna Mieszczyńska

koordynatorka akcji