Dzień Drzewa

Dzień Drzewa jest szczególnym świętem dla wszystkich miłośników przyrody. Dlatego też uczniowie naszej szkoły przygotowali wystawę zielników oraz fantazyjnie wykonane –  przestrzenne modele drzew. W galerii znalazły się najlepsze prace uczniów, którzy zaprezentowali jesienne drzewa.

Zaproszono dzieci i młodzież do udziału w konkursie Drzewo Roku 2019. Czwartoklasiści przeszli ścieżkę dydaktyczną w Różnowie. Wyprawie towarzyszył Leśnik, pan Jarosław Sikorski, który ciekawie opowiadał o drzewach.

W akcję „Dzień drzewa” włączył się również Samorząd Uczniowski. Przeprowadził konkursy: na klasowy kodeks ekologiczny pod hasłem „Jak należy dbać o środowisko?” oraz zbiórkę makulatury. Klasy, które zebrały najwięcej makulatury otrzymały słodką niespodziankę. Aby podkreślić rolę drzew w życiu człowieka,  uczniowie  mieli przypięte  do odzieży kolorowe liście.

Marzenna Markowicz – Bembenek

Dorota Drozd

Agnieszka Sawicka

Krystyna Weder – Grygielewicz

Klaudia Piwiszkis