UCZNIOWIE SP33 NA WARSZTATACH WOLONTARYSTYCZNYCH

22.10 2018 roku uczniowie klas siódmych oraz najaktywniejsi wolontariusze klas trzecich oddziałów gimnazjalnych SP 33 uczestniczyli w warsztatach poprowadzonych przez przedstawicielki Towarzystwa Przyjaciół Dzieci (p. Annę Kimowską i p. Dorotę Więcek).

Panie przedstawiły projekt  „Akcja – reakcja, inspiracja” współfinansowany przez Urząd Marszałkowski miasta Olsztyn. Uczniowie naszej szkoły poznawali jak świadome społeczeństwo obywatelskie może zaangażować się w ulepszenie życia mieszkańców swojego miasta. Warsztaty odbywały się w formie dyskusji i gier edukacyjnych.

 Idea tego szkolenia to kreowanie interakcji młodej społeczności uczniowskiej  naszego miasta. Towarzystwo Przyjaciół Dzieci ma na celu angażowanie wolontariuszy do działania na terenie szkoły i jej okolic, rozwijanie pasji oraz kreowanie pomysłów młodych obywateli w tym zachęcanie młodzieży do podejmowania działań na rzecz pomocy osobom potrzebującym.

Opiekun SKW