Bezpieczna sieć

W środę, 24 października 2018 roku, gościliśmy w naszej klasie VE pana Kamila Sułkowskiego – funkcjonariusza Straży Miejskiej w Olsztynie. Strażnik opowiadał nam o bezpiecznym korzystaniu z internetu. Tłumaczył, jak zachowywać się w sieci, aby nie mieć później problemów.

Pan Kamil opowiedział nam historię o Maćku i jego internetowym koledze, który okazał się oszustem. Z zaciekawieniem słuchaliśmy historyjki z olsztyńskiego tramwaju o młodej dziewczynie, która zamawiała pizzę przez telefon, podając – bardzo głośno – swój adres i numer telefonu. Poznaliśmy także przygodę pani Katarzyny, która relacjonowała swój zagraniczny urlop w portalach społecznościowych, a w domu zastała „puste” ściany.

Cyberprzemoc, zdjęcia wrzucane bez zgody właściciela, rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji, przeklinanie w sieci – te i inne ryzykowne zachowania w sieci mogą mieć przykre konsekwencje.

Spotkanie bardzo się nam podobało. Było ciekawe i pouczające.