Podsumowanie kampanii społecznej BohaterON – włącz historię! 2018

24 października 2018r. podsumowano ogólnopolską kampanię BohaterON w dwóch olsztyńskich szkołach – Szkole Podstawowej nr 33 i XI Liceum Ogólnokształcącym w Olsztynie. Działania placówek zaprezentowano we współpracy z TVP3 Olsztyn. Nagranie z wejściem na żywo w programie „Wstaje nowy dzień” odbyło się w gościnnych progach XI LO i zostało przygotowane przez nauczycielkę historii p. Ewę Mieszczyńską.

Celem kampanii jest uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego poprzez wysłanie symbolicznej kartki BohaterON. I tak też uczynili uczniowie obu szkół. Od 1 sierpnia do 2 października przez 63 dni akcji można było bezpłatnie wysłać pocztówki w wersji tradycyjnej  i online. Życzenia i pozdrowienia dla powstańców warszawskich przygotowały także młodsze dzieci, a ich własnoręcznie zrobione kartki również trafią do naszych bohaterów.

Oto efekt współpracy obu szkół, harcerzy, przedszkolaków:

akcja 2018 – to 687 kartek dla powstańców warszawskich!

Podczas nagrania na żywo w porannym programie „Wstaje nowy dzień” naszą szkołę reprezentowali uczniowie kl. 3A: Nadia Szmigiel, Ola Kaczyńska, Julia Stankiewicz, Filip Florczyk i Piotr Juńczyk.

Licealiści wspólnie z uczniami naszej placówki pisali listy do powstańców warszawskich, byłych więźniów byłego niemieckiego obozu koncentracyjnego i zagłady Stutthof w Sztutowie oraz pakowali przygotowane kartki. Już jutro koperty zostaną wysłane do naszego partnera Muzeum Stutthof, a następnie pracownicy muzeum przekażą pozdrowienia bezpośrednio powstańcom.

Podziękowania kierujemy do Prezydenta Olsztyna Pana Piotra Grzymowicza, który już kolejny rok wspólnie z uczniami wypisuje kartki. Dziękujemy Urzędowi Miasta Olsztyna i Kuratorium Oświaty w Olsztynie za zachęcenie do naszych działań mieszkańców Olsztyna i szkoły w regionie.

Za pomoc organizacyjną, wsparcie i osobiste życzenia skierowane do naszych bohaterów dziękujemy p. Dyrektor Edycie Balbuza – Szarota i p. Dyrektorowi Januszowi Krzysztofowi Rączkiewiczowi. Za wsparcie naszych działań podziękowania kierujemy do p. Piotra Tarnowskiego i pracowników muzeum.

Wszystkim zaangażowanym uczniom i nauczycielom obu szkół, w szczególności wychowawcom klas młodszych SP33 i 43 Gromadzie Zuchowej Słoneczniki Zastęp Auriga z 26 Grunwaldzkiej Wielopoziomowej Olsztyńskiej Drużyny Harcerskiej Cassiopea dziękujemy serdecznie za samodzielnie wykonane kartki z życzeniami „od serca” skierowanymi do dla powstańców warszawskich. Za pomoc w realizacji projektu w SP 33 wielkie dziękuję należą się p. Małgorzacie Niedzielskiej oraz kl. IIIAg. Pani Ewie Domańskiej, wychowawczyni kl. 3A dziękuję za udział w akcji i pomoc w przygotowaniu dzieci, a rodzicom – tacie Julki i tacie Filipa za pomoc logistyczną.

 

Relacja w programie porannym „Wstaje nowy dzień” TVP3 Olsztyn 24.10.2018r.:

I wejście na antenę z udziałem uczniów SP33

Czas od 43:25-46:50.

https://olsztyn.tvp.pl/36631113/wstaje-nowy-dzien

II wejście na antenę z udziałem uczniów SP33

Czas od 32:42-35:23.

https://olsztyn.tvp.pl/36631113/wstaje-nowy-dzien

 

Relacja w programie „Informacje” TVP3 Olsztyn 24.10.2018r.:

Czas od 16:16-18:18 godz. 18.30

https://olsztyn.tvp.pl/1787280/informacje

Czas od 11:42-13:45

https://olsztyn.tvp.pl/1787280/informacje

 

Relacja w programie „Teleexpress” o godz. 17.00 24.10.2018r.:

Czas: 00:08:25-00:08:43

https://teleexpress.tvp.pl/

Oficjalny portal Urzędu Miasta  Olsztyna „O Olsztynie”:

https://www.olsztyn.eu/nc/o-olsztynie/aktualnosci/article/napisz-kartke-do-powstancow-warszawskich.html

Kuratorium Oświaty w Olsztynie:

https://www.ko.olsztyn.pl/2018/09/19/bohateron-wlacz-historie-2/

Olsztyn24

https://www.mobi.olsztyn24.pro/news/32790-bo-wazna-jest-pamiec.html

Gazeta warmińska

Podsumowanie akcji BohaterON

 

W dniu 31.10.2018r. na antenie Radia Plus,Radia Olsztyn i Meloradia można było posłuchać o udziale w wydarzeniu dwóch olsztyńskich szkół #SP33 i #XILO. Wywiadu udzielali licealiści.

 

 

Projekt od 2017 roku jest realizowany przez Szkołę Podstawową nr 33 i XI Liceum Ogólnokształcące w Olsztynie we współpracy z Muzeum Stutthof w Sztutowie.

 

Wszystkim zaangażowanym serdecznie dziękujemy!

Bo warto działać i pamiętać!

 Koordynatorki działań lokalnych w obu szkołach

Ewa Mieszczyńska i Joanna Mieszczyńska

  

 

 

 

 

Album z Kartkami BohaterON