Wycieczka do Teatru Lalek

We wtorek 13 listopada 2018 roku byliśmy z klasą VE w Teatrze Lalek w Olsztynie na spektaklu pod tytułem „Chłopcy z Placu Broni” w reżyserii Marka Ciunela. Odbył się on zamiast czterech pierwszych lekcji w szkole. Dzięki uprzejmości Pani Dyrektor nie musieliśmy płacić za bilety.

Wyjechaliśmy o godz. 08:00, a do teatru dotarliśmy około godz. 08:40. Kiedy czekaliśmy w holu, zadzwoniły dwa dzwonki. Gdy wreszcie nas wpuszczono na salę, zadzwonił trzeci dzwonek i zaczęło się przedstawienie.

Na scenie wystąpili trzej aktorzy, którzy zagrali: Marcina, Mateusza i Tomka. Na scenie zostały przedstawione czasy współczesne. Odwołaniem do tytułu lektury „Chłopcy z Placu Broni”, której autorem jest Ferenc Molnár, były czytane przez mężczyzn fragmenty powieści. Aktorzy inscenizowali przebieg wydarzeń w niej zapisanych, używając do tego przedmiotów znajdujących się na scenie, np.: wanna, która służyła jako łódź, figurki (piesek, lalka, itp.) mające na celu ukazać przebieg bitwy opisanej w książce. Bohaterowie spektaklu podczas zabawy w wydarzenia z powieści doszli do wniosku, jak ważna jest rodzina i przyjaźń.

Sposób  przedstawienia historii był niezwykły, ponieważ aktorzy zwracali się bezpośrednio do widowni w celu otrzymania porady na nurtujące ich pytania i niezrozumiałe sprawy.

Uważam, że warto zobaczyć przedstawienie pt. „Chłopcy z Placu Broni”, ponieważ jest to bardzo zabawna a zarazem pouczająca historia.

Gabrysia Nowak