Bohaterowie odrodzonej Polski

W ramach obchodów 100 lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości, odbył się konkurs dla klas IV „Bohaterowie Odrodzonej Polski XIX-XX wieku”. Uczniowie wykonali plakaty, wybierając bohatera, który miał wpływ na kształtowanie się państwa Polskiego na przestrzeni 100 lat. Wyróżnione prace można obejrzeć na zorganizowanej w szkole wystawie, która jest hołdem dla tych, którzy walczyli o realizację najważniejszego celu – odbudowę Rzeczpospolitej. Na szczególną uwagę zasługuje praca charakteryzująca postać Ludwika Łuczaka,  pradziadka naszego ucznia. Walczył on podczas I wojny światowej, zesłany na Syberię, organizator struktur Armii Krajowej w Sarzynie.

Okazuje się, że rodzinne pamiątki i opowieści  są nieocenioną skarbnicą wiedzy o często zapomnianych bohaterach.

koordynatorzy:

Joanna Krawczyńska

Beata Firek