Święto Dziękczynienia na lekcji angielskiego

W przededniu Święta Dziękczynienia (22.11), klasa 3 F gimnazjum obchodziła ten wyjątkowy w amerykańskiej historii i kulturze dzień. Z tej okazji, na lekcji angielskiego z Martą Burdzyńską, zajadaliśmy pieczonego indyka z sosem barbecue i rozmawialiśmy o historii Stanów Zjednoczonych. Była to świetna możliwość porównania obu naszych kultur i dyskusji nad ich różnicami i podobieństwami. Nie obeszło się również bez rozmowy na temat tego, za co możemy być wdzięczni – co jest typowym elementem dziękczynnej amerykańskiej kolacji, zawsze spędzanej w gronie rodziny i przyjaciół. Szczególnie dziękujemy tacie i dziadkowi Grześka Brandta, dzieki którym o godzinie 9 rano mogliśmy skosztować pysznego, gorącego indyka 🙂

Szczęśliwego Święta Dziękczynienia! Happy Thanksgiving Day!