„Zmieniamy swoje nawyki na zdrowe zamienniki”

Uczniowie klasy I C chętnie poszerzają swoją wiedzę na temat prawidłowego odżywiania i zdrowego stylu życia. W związku z tym 14 grudnia 2018 r. gościli na swoich zajęciach Pana Pawła Traczewskiego, który jest dietetykiem. Pan Paweł w przystępny sposób przedstawił dzieciom zawód dietetyka, zapoznał z grupą produktów, poczynając od tych najzdrowszych i najbardziej wartościowych po te, które w odżywianiu mogłyby zostać wyeliminowane bez szkody dla organizmu. Tłumaczył również, dlaczego należy ograniczać słodycze i słodkie napoje, a zwiększyć spożycie warzyw i owoców, jak dużą wartość dla zdrowia ma woda i ile powinniśmy jej wypijać oraz w jaki sposób żywność wpływa na nasze zdrowie i zachowanie.

Przeprowadzony przez Pana Pawła eksperyment z cukrem uświadomił dzieciom, jak duża ilość tego szkodliwego składnika znajduje się w spożywanych codziennie produktach takich jak: płatki śniadaniowe, desery mleczne, jogurty owocowe lub soki przecierowe.

Pierwszaki aktywnie uczestniczyły w dyskusji i chętnie wypowiadały się na temat swojej diety. Z zainteresowaniem słuchały i zapamiętywały to, co dla nich powinno być ważne w codziennych posiłkach.

Spotkanie zakończyło się degustacją zdrowych przekąsek z kaszy jaglanej, które przygotowała Pani Natalia Lenska.

Hanna Legowicz