Podsumowanie rekordowej 8. edycji akcji „Marzycielska Poczta”

668 uśmiechów, pozytywnych myśli, dobrych uczynki, a przede wszystkim kartek/listów, które zostały przygotowane przez uczniów naszej szkoły w ramach 8. edycji akcji „Marzycielska Poczta”.

W dniach 3-19 grudnia 2018r. cała społeczność szkolna pisała tradycyjne listy oraz wykonywała własnoręcznie kartki dla Wiktorii Gałki (361 sztuk) i Filipa Abramika (307 sztuk), które zostały wysłane do adresatów z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. „Poczta” zawierała miłe słowa płynące prosto z serc uczniów, świąteczne wierszyki oraz piękne pomysłowo wykonane różnymi technikami obrazki. Korespondencji było jej tak dużo, że została zapakowana w kilka kopert, największych jakie był dostępne na poczcie.

Miło nam poinformować, że tegoroczna edycja okazała się wyjątkowa. Dlaczego?

  • naszą akcją zainteresował się lokalny oddział TVP3, który rozpropagował nasze działania w programie na żywo „Wstaje nowy dzień”.
  • po policzeniu całej „poczty” stwierdziliśmy, iż nasi podopieczni napisali 4 razy więcej listów/kartek w stosunku do poprzednich edycji.
  • każda klasa zaakcentowała swój udział poprzez przygotowanie korespondencji.

W związku z tym bardzo chciałam podziękować wszystkim uczniom, nauczycielom i rodzicom, którzy z takim entuzjazmem przyłączyli się do tego niezwykłego przedsięwzięcia wyczarowując zapewne niejeden uśmiech na twarzy „małych bohaterów” – Wiktorii i Filipa. Szczególne podziękowania składam nauczycielkom:  I. Kraszewskiej-Szmidt, A. Sawickiej, K. Weder-Grygielewicz, K. Piwiszkis, J. Krawczyńskiej, M. Niedzielskiej, M. Burdzyńskiej, A. Górskiej, I. Iwańskiej, E. Głowackiej, B. Prątnickiej, A. Danilczuk, B. Ambrosewicz, H. Legowicz, S. Sucheckiej, A. Banasiak, M. Czaban, L. Kwiatkowskiej, J. Wójcik, E. Wilczewskiej-Senetrze, M. Neugebauer, E. Domańskiej, M. Prawdzik.

Drodzy uczniowie jesteśmy z Was dumni. Po raz kolejny pokazaliście, że można na Was liczyć.

Koordynator akcji – Agnieszka Michałowska