Warszawa w świątecznej odsłonie

13 grudnia 2018 r. uczniowie klas IVa i IVc z wychowawczyniami p. Izabelą Kraszewską-Szmidt i p. Beatą Firek wybrali się do warszawskiego Teatru Kamienica na adaptację utworu (lektury) Lucy Maud Montgomery „Ania z Zielonego Wzgórza”. Głowna bohaterka, marzycielska Ania szybko skradła nasze serca. Rozbawiała do łez i udowodniła, że wiara w marzenia czyni cuda.

Wyjazd do teatru wzbudził wiele pozytywnych emocji i zachęcił do poznania dalszych przygód Ani Shirley.

Kolejną atrakcją był spacer po świątecznie ozdobionym Starym Mieście w poszukiwaniu Syrenki i bazyliszka. Usłyszeliśmy ciekawą historię o warszawskim bazyliszku, który zamieszkuje staromiejskie piwnice przy ulicy Krzywe Koło.

Jak tylko zrobiło się ciemno, udaliśmy się do Wilanowa podziwiać wystawę plenerową „Królewski Ogród Światła”. Dzięki tysiącom kolorowych diod ułożonych w finezyjne kształty i pięknej muzyce klasycznej, czuliśmy się jak na zaczarowanym królewskim dworze.

W późnych godzinach wieczornych, zadowoleni i bogatsi o nowe doświadczenia, wróciliśmy do Olsztyna.

Izabela Kraszewska-Szmidt