Klasa 5B zdobywa bank!

10 stycznia wybraliśmy się wraz z opiekunami na wycieczkę do Banku Ochrony Środowiska w Olsztynie. Zdobywanie banku było dla nas ogromną frajdą. Na początku poznaliśmy pracowników banku i zostaliśmy oprowadzeni po placówce. Następnie dowiedzieliśmy się wszystkiego o pieniądzach.  Byliśmy bardzo zaskoczeni, gdy Pani z banku powiedziała nam, że banknoty są robione z bawełny. Poznaliśmy także podstawowe zasady rozpoznawania autentyczności banknotów i dowiedzieliśmy się, jakie zabezpieczenia mają banknoty. Mogliśmy też wypróbować działanie sprytnej maszyny do liczenia pieniędzy. Ponieważ byliśmy w Banku Ochrony Środowiska, to dowiedzieliśmy się też, jak chronić powietrze przed zanieczyszczeniami, porozmawialiśmy o zjawisku smogu i rozwiązaliśmy EKO- krzyżówkę. Podczas wizyty mogliśmy się także wykazać naszą kreatywnością, sami bowiem robiliśmy kolorowe znaczki dla naszych bliskich. Gdy zasiedliśmy do pracy przy biurkach pracowników banku przez chwilę mogliśmy się poczuć, jak prawdziwi doradcy i analitycy. Zostawiliśmy nawet na jednym biurku prośbę o premię ?

Pracownikom Banku Ochrony Środowiska dziękujemy serdecznie za zaproszenie- uczniowie klasy 5B wraz z wychowawcą p. Małgorzatą Gawendą.