Seans w kinie na Dzień Kobiet

08.03.2019 roku klasa 5E pojechała na wycieczkę  do kina na film pod tytułem „Corgi, psiak królowej”.

O godzinie  9:15 cała klasa spotkała się pod szkołą z wychowawcą. Ponieważ nie padało, wyruszyliśmy pieszo do Galerii Warmińskiej. Szliśmy około pół godziny. Gdy weszliśmy na piętro, gdzie znajduje się kino, zobaczyliśmy tłumy dzieci, które jak się okazało idą na ten sam film co my. Mama naszej koleżanki kupiła bilety na seans. Poczekaliśmy jeszcze chwilę, aby niektórzy mogli zakupić sobie popcorn i coś do picia.

Gdy zajęliśmy miejsca, na ekranie wyświetlały się reklamy. Po około 20 minutach rozpoczął się film, który opowiadał o przygodach psa Rexa rasy corgi. Piesek całe życie mieszkał w pałacu królowej i pławił się w luksusach. Pewnego dnia przypadek sprawia, że trafia do londyńskiego schroniska. Musi nauczyć się, jak być zwyczajnym psem. Szukając drogi do domu poznaje prawdziwych przyjaciół.

Po seansie cała klasa poszła do McDonalda. Gdy się już najedliśmy,  pojechaliśmy autobusem do szkoły, skąd się rozeszliśmy się do domów.

Wycieczka bardzo mi się podobała. Polecam film „ Corgi, psiak królowej”, który uczy i bawi.

 

Gabriela Nowak