Rajd z Marzanną

23 marca 2019 r. 25 uczniów z klas: 4C, 5A, 5B i 5F uczestniczyło w rajdzie wiosennym. Tradycyjnie  rajd z Marzanną zorganizowały dwie  Marzeny – nauczycielki z SP 2 w Olsztynie i z SP w Szczęsnem. Rajd – podczas którego pokonaliśmy około 10 kilometrów – łączył w sobie  oprócz popularyzacji turystyki pieszej także kształtowanie postaw proekologicznych – wykonaliśmy Marzannę tylko z materiałów ekologicznych.

W trakcie wędrówki uczestniczyliśmy w zabawie terenowej: na trasie czekały na nas do wykonania zadania, w których musieliśmy wykazać się umiejętnościami i wiedzą z różnych dziedzin, m.in. rozpoznawaliśmy ptaki i kwiaty wiosenne, rozwiązaliśmy test ortograficzny, określaliśmy czas potrzebny do rozkładu różnych śmieci, np. puszek, reklamówek czy plastikowego kubeczka. Wiele emocji wywołało  ustalenie przez grupę odpowiedzi na pytania dotyczące reguł grzecznościowych w różnych towarzyskich sytuacjach. Dużym zaskoczeniem było dla nas zadanie, które musiał wykonać jeden z opiekunów –  tor przeszkód i zadanie z  kalamburami. W grupie była jednak siła, a współpraca pozwoliła nam wyjść zwycięsko i zaliczyć wszystkie zadania przygotowane przez organizatorów. W połowie trasy spotkaliśmy się z wszystkimi grupami przy ognisku i spaliliśmy przygotowane Marzanny.

Pożegnanie zimy i przywitanie wiosny odbyło się przy fantastycznej pogodzie, przez cały czas towarzyszyło nam słońce i plusowa temperatura. Do zobaczenia na szlaku.

B. Firek

M. Gieczewska