„BAWMY SIĘ!” – FESTYN SZKOLNY

Można się bawić? Okazało się, że można! Szkoła Podstawowa nr 33 i Rada Osiedla „Pieczewo” udowodniły to ponad wszelką wątpliwość, organizując 18 maja 2019 roku pod Honorowym Patronatem Prezydenta Olsztyna Piotra Grzymowicza i patronatem medialnym „Gazety Olsztyńskiej” Festyn Rodzinny pod hasłem „Bawmy się!”, połączony z inauguracją jubileuszu Spółdzielni Mieszkaniowej „Jaroty”. Współorganizatorami festynu była Strefa Przygody i Towarzystwo Przyjaciół Dzieci

Ta forma zabawy wpisała się już na stałe w tradycję naszej szkoły i osiedla, a możliwa była do przeprowadzenia dzięki zaangażowaniu wielu osób, które zapewniły mnóstwo atrakcji. Szkoda tylko, że kapryśna wiosenna pogoda zmusiła nas, by większość stanowisk z konkurencjami przenieść do budynku szkoły, ale nie narzekamy!

Uroczystego otwarcia festynu dokonała dyrektor  szkoły Edyta Balbuza-Szarota, po której głos zabrał  Piotr Wałecki, wiceprezes SM „Jaroty”, przedstawiając w krótkim, ale ciekawym zarysie historię Spółdzielni, na terenie której w większości mieszkamy.

Festyn przebiegał w świetnej, rodzinnej, pełnej zabawy i śmiechu atmosferze. Swoją obecnością zaszczycili nas m.in.: ks. prałat Marian Matuszek, Krzysztof Nowacki – Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty, Anna Jankowska – starszy inspektor Wydziału Edukacji, Jolanta Piechocka – wiceprezes Spółdzielni Mieszkaniowej „Jaroty”, Piotr Wałecki wiceprezes Spółdzielni Mieszkaniowej „Jaroty”, Bogumiła Gadziała – przewodnicząca Rady Nadzorczej Spółdzielni Mieszkaniowej „Jaroty”, Jarosław Prawdzik – przewodniczący Komitetu Obchodów Jubileuszu 40-lecia Spółdzielni Mieszkaniowej „Jaroty”, Jerzy Krasowski – przewodniczący Spółdzielczej Rady Osiedla „Jaroty”, Grażyna Dziubanii – kierownik Sekcji Promocji Zdrowia i Oświaty Zdrowotnej i Karol Zamojski – przewodniczący Rady Rodziców działającej przy naszej szkole.

Każdy uczestnik  festynu otrzymał „Kartę kontrolną”, na której  zbierał pieczątki za zaliczone konkurencje. Kartę z kompletem pieczątek wymieniano na nagrodę. Wszystkie oddane karty brały udział w losowaniu głównych nagród: karty podarunkowej do Salonu Empik, biletów wstępu do Bartbo, bonu na pizzę w Telepizerii oraz voucherów do kina na wybrany seans dla całej rodziny i Teatru Lalek.

Rozpoczęło się od „mocnego uderzenia”, a więc koncertem  uczniów  szkoły muzycznej CASIO w Olsztynie, którym kieruje Michał Janicki. Następnie na scenie zaprezentowały się dzieci i młodzież z Osiedlowego Domu Kultury Spółdzielni Mieszkaniowej „Jaroty”, którzy wystąpili z  pokazem tańca towarzyskiego K.T. „Focus” Krzysztofa Dąbkowskiego. Z wielką uwagą śledziliśmy występ iluzjonisty Łukasza Ogonowskiego, wysłuchaliśmy koncertu gitarowego zespołu ze szkoły gitarowej Marcina  Stanczewskiego, obejrzeliśmy dziecięcy pokaz baletowy pod kierunkiem Pauliny Rajchenbach oraz pokaz zumby w wykonaniu dzieci pod kierunkiem Beaty Rosińskiej.

Podczas festynu mieliśmy doskonałą okazję, by wysłuchać pięknego koncertu chóru dziecięco-młodzieżowego „Our Music”, działającego przy parafii Matki Boskiej Fatimskiej pod dyrekcją Magdaleny Kowalewskiej, a także obejrzeć pokaz taneczny dziewczyn z Towarzystwa Przyjaciół Dzieci.

 Rodzice i dzieci mogli sprawdzić się w kręglach wodnych, skacząc w workach, biegając na trzy nogi czy rzucając do kosza. Zaproponowaliśmy też liczne konkurencje sportowe i sprawnościowe, np. turniej piłki siatkowej, żonglerka tenisowa, toczenie piłki lekarskiej. Niespodziewaną atrakcją dla uczestników okazała się przejażdżka na seegwayu i możliwości magicznej  Fotobudki upamiętniającej humorystycznie  ulotne chwile zabawy dużych i małych. Uzdolnieni plastycznie mogli sprawdzić swój talent malarski, biorąc udział w malowaniu na sztalugach lub  na kartonie. Najmłodsi uczestnicy mieli do dyspozycji dmuchaną zjeżdżalnię, a miłośnicy rozrywek umysłowych  sprawdzali swoje umiejętności   w grach planszowych i  logicznych. Natomiast wielbiciele kunsztu artystycznego  podziwiali  popisy taneczne dzieciaków i występy aktorów szkolnego koła teatralnego.

Żeby nie zabrakło uczestnikom energii, szkolna kuchnia częstowała przygotowanymi przysmakami, a kiermasz ciast, upieczonych i przyniesionych przez  uczniów, zapewniał łasuchom kulinarne rozkosze.

Przy wspólnej zabawie, konkurencjach sportowych i sprawnościowych czas minął bardzo szybko. Na koniec festynu po odbiór nagród rzeczowych z wypełnionymi „Kartami kontrolnymi” ustawiła się ogromna kolejka dzieciaków!

Szczęśliwi, dumni z siebie uczestnicy konkurencji sprawnościowych mogli udać się do domu, aby odpocząć po aktywnie i przyjemnie spędzonym dniu.

Dziękujemy wszystkim gościom i uczestnikom festynu za przybycie i udział w naszej zabawie. Do zobaczenia za rok!

Organizatorzy