Drzewa, jakich nie znacie

W piątek 25 maja klasa 4 C uczestniczyła w akcji   „Drzewa jakich nie znacie” zorganizowanej m.in. przez  Wydział Biologii i Biotechnologii UWM.  W jej ramach uczniowie obejrzeli przygotowane pokazy:  „Czy drzewa mogą nas ubierać?”,  „Oleje z drzew”, „Drzewa źródłem przypraw”, „Smakowite drzewa’, „Kosmetyki z drzew  i krzewów”.  Następnie chętni uczniowie wzięli udział w warsztatach „Drzewa na dachówkach i kamieniach malowane”. Tematyką rysunków były drzewa oraz owady i grzyby na nich żyjące. Pomalowane dachówki  autorzy zabrali jako prezenty dla mam z okazji ich święta. Na zakończenie były warsztaty pt. „Co z tego wyrośnie?”, w czasie których  spacerując po Parku Kortowskim  dr Grzegorz  Fiedorowcz uczył nas rozpoznawać drzewa w różnych fazach wzrostu oraz rośliny, które mają właściwości  lecznicze lub zastępujące znane warzywa.

B. Firek