4E i 4G na wycieczce w Trójmieście

20 maja 2019r. klasy 4E i 4G pojechały na wycieczkę do Trójmiasta.

Dzieci zwiedziły w Gdańsku – Oliwie Zoo rozciągające  się na malowniczym terenie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego ,podziwiając jego najpiękniejsze zakątki ,zamieszkałe przez wiele egzotycznych gatunków zwierząt.

Dzieci miały okazję zobaczyć niespotykane na co dzień zwierzęta i ptaki. Przemierzając alejki ogrodu, oglądały z bliska zwierzęta, poznały ich wygląd

i tryb życia. Bezpośredni kontakt ze zwierzęciem sprawia, iż wiadomości zdobyte podczas wycieczki na trwałe zapiszą się w pamięci dzieci. Wycieczka okazała się nie tylko wspaniałym przeżyciem, ale również atrakcyjną lekcją przyrody. Ogród zoologiczny jest uroczym miejscem do spędzenia wolnego czasu na świeżym powietrzu jak i skarbnicą wiedzy przyrodniczej całego świata. Następnym punktem wycieczki było molo w Sopocie, po którym spacerowaliśmy podziwiając przepiękne morze bałtyckie . Po sopockim spacerze udaliśmy się na obiad do Gdyni, po którym to zawitaliśmy

do Oceanarium. Zobaczyliśmy niezwykłe gatunki ryb, płazów, gadów pochodzących z różnych stron świata.

Wycieczkę uważamy za bardzo udaną.

Klaudia Piwiszkis i Iwona Iwańska