Promujemy zdrowie

30 maja 2019 roku w naszej szkole odbyło się spotkanie przedstawicieli przedszkoli, szkół i placówek realizujących program „Szkoła i Przedszkole Promujące Zdrowie”. Od września 2018 roku ubiegamy się bowiem o Certyfikat Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty. Chcemy promować zdrowie – to fizyczne, ale też duchowe i emocjonalne. Stawiamy na ruch, zdrowe posiłki, ale bardzo zależy nam też na tym, by uczniowie w naszej szkole po prostu się dobrze czuli, staramy się więc pracować nad relacjami uczeń-uczeń i nauczyciel-uczeń. W spotkaniu wzięli udział: Pani Dyrektor Wydziału Nadzoru Pedagogicznego Wiesława Szafrańska-Bortkiewicz, Starszy Wizytator Kuratorium Oświaty Pani Anna Zdaniukiewicz, Główny Specjalista Wydziału Rozwoju Rynków Rolniczych Pan Dariusz Klimek oraz nauczyciele szkół i przedszkoli z całego województwa. Naszą szkołę reprezentowali: Pani Dyrektor Edyta Balbuza-Szarota, Panie wice-dyrektor Ewa Lasota i Hanna Stanejko, Dorota Drozd, Marzenna Markowicz-Bembenek, Anna Górska oraz przedstawiciele pracowników niepedagogicznych, rodziców i uczniów.

 

Spotkanie rozpoczęło się od przedstawienia szkolnego koła teatralnego pt. „Mniam mam”. Pan Krzysztof Legowicz przygotował uczniów do brawurowego zaprezentowania wierszy Wandy Chotomskiej, których motywem przewodnim było… jedzenie. Uczniowie nie tylko grali w przedstawieniu, opowiedzieli też nauczycielom w czasie spotkania o swoich wrażeniach dotyczących zajęć w ramach cyklu „Spójrz inaczej” i o tym, jak się czują, gdy lekcje przyrody zaczynają się od ćwiczeń uważności i skupienia. Panie Bogumiła Celmer (nauczycielka Przedszkola Miejskiego nr 4) oraz Ewa Zuba (dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 32) przeprowadziły szkolenie, którego celem było przekazanie wiedzy niezbędnej do tego, by starać się o uzyskanie Certyfikatu „Szkoła Promująca Zdrowie”. Mamy nadzieję, że zdobędziemy certyfikat i co dla nas najważniejsze – mamy nadzieję, że nauka i praca w naszej szkole będą coraz mocniej wspierać nasze zdrowie!