Wycieczka do galerii BWA

31 maja 2019r. klasa IIID miała okazję obejrzeć dwie wystawy w galerii sztuki w Olsztynie. Wernisaż Piotra Nowaka „Egzystencja zgrzytu” był próba zmierzenia się z własna twórczością i jej oceną. Prace powstałe na przestrzenie 10 lat miały za zadanie zwrócić uwagę odbiorcy na istnienie pozornej jedności świata. Tworzywem artysty była ceramika. Wielkoformatowe rzeźby i instalacje przedstawiały elementy ludzkiego organizmu, fragmenty przyrody, symbole i przedmioty związane z podróżami autora. Na wystawie pojawiła się też tkanina, druk oraz wideo. Druga wystawa „Jeden organizm” była autorstwa Patrycji Pi Pa Piwosz. Przekraczając próg galerii wchodziło się do niecodziennej rzeczywistości. Zgromadzone na wystawie artefakty miały charakter mobilny. Można je było dotknąć, testować na sobie. Rzeźby i obiekty były wykonane różnymi technikami. Prezentacji towarzyszył dźwięk i światło. Zwiedzający mogli dokonać autorefleksji, spróbować zmienić swój wygląd i sposób odczuwania.