Europejski Dzień Języków Obcych w Naszej Szkole

Dnia 26.09.2019r. obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków Obcych. Tego dnia, uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami języków obcych, zaprezentowali stoiska tematycznie związane z różnymi państwami Europy. Przez cały dzień, na każdej przerwie, można było zapoznać się z kulturą i tradycjami takich państw jak Hiszpania, Rosja, Włochy, Francja, Niemcy, Austria, Szwajcaria czy też Grecja. Nie zabrakło też  mnóstwa gadżetów t.j. przepiękna suknia w stylu hiszpańskim, wachlarze, kastaniety, książki no i oczywiście tradycyjne jedzenie, które spotkało się z ogromnym zainteresowaniem oglądających :-). Była pyszna pizza, czeskie knedle, hiszpańska kiełbaska, szwajcarskie bezy, szwedzkie ciasto oraz grecki deser z bananami, śmietaną, polane miodem i posypany cynamonem :-).

A oto kilka faktów odnośnie tego dnia:

Europejski Dzień Języków jest obchodzony co roku 26 września. Wydarzenie to ma zwrócić uwagę na bogactwo języków w Europie:

  • ponad 200 języków europejskich
  • 24 języki urzędowe UE
  • około 60 języków regionalnych i języków mniejszości
  • wiele innych języków, których używają osoby z innych części świata.

Jest on okazją do:

  • popularyzowania wiedzy na temat różnych języków używanych w Europie
  • promowania różnorodności językowejkulturowej
  • zachęcania ludzi w różnym wieku do nauki języków, ponieważ znajomość więcej niż jednego języka pomaga nawiązywać kontakty, ułatwia znalezienie pracy i stymuluje rozwój przedsiębiorstw.