POŻEGNANIE LATA – FESTYN JESIENNY

Wszystko co dobre, szybko się kończy. Lato odeszło, a z nim piękna, słoneczna pogoda. Dni coraz krótsze i chłodniejsze… Szkoda! Pożegnaliśmy  lato, a powitaliśmy  jesień mocnym akcentem – deszczem i szkolnym festynem, który odbył się 30 września 2019r. w godz. 16.30 – 18.30. Współorganizatorami jesiennego  festynu w Szkole Podstawowej nr 33 w Olsztynie byli  m.in.: Rada Osiedla Pieczewo, Rada Rodziców przy SP 33, Bartbo, Towarzystwo Przyjaciół Dzieci, Warmiolandia „Mądre Klocki”, CASIO Szkoła Muzyczna Olsztyn.

 

Ta forma zabawy wpisała się już na stałe w tradycję naszej szkoły i osiedla, a możliwa była
do przeprowadzenia dzięki zaangażowaniu wielu osób, które zapewniły mnóstwo atrakcji. Szkoda tylko, że  jesienny kapuśniaczek zmusił nas, by wszystkie atrakcje i konkurencje odbyły się w budynku szkoły,
ale nie narzekamy!

Uroczystego otwarcia festynu dokonała dyrektor  szkoły Edyta Balbuza-Szarota, która powitała uczestników, życząc wszystkim wbrew deszczowej aurze słonecznego nastroju i wesołej  zabawy. Szczególnie serdecznie przywitała  gości, którzy zaszczycili nas swoją obecnością, m.in.: Annę Wasilewską – poseł Koalicji Obywatelskiej; Annę Jankowską – inspektor Wydziału Edukacji miasta Olsztyn;  Halinę Ciunel – przedstawicielkę Rady Miasta Olsztyna; ks. prałata Mariana Matuszka – proboszcza parafii pw. Matki Boskiej Fatimskiej oraz ks. kanonika Romualda Zapadkę – proboszcza parafii pw. bł. Franciszki Siedliskiej.

Festyn przebiegał w świetnej, rodzinnej, pełnej zabawy, gwaru i śmiechu atmosferze. Rozpoczęliśmy
od „mocnego uderzenia”, a więc koncertem  uczniów  szkoły muzycznej CASIO w Olsztynie, którym kieruje Michał Janicki. Następnie na scenie zaprezentowały się uczennice naszej szkoły, dając w zumbie popis swoich umiejętności tanecznych. Rodzice i dzieci mogli sprawdzić się w licznych  konkurencjach sportowych i sprawnościowych, np. pokonanie toru przeszkód, skoki w workach, biegi na trzy nogi czy strzelanie z łuku. Niesamowitą atrakcją były pokazy sztuk walki  Taekwondo i Aikido, trening rugby, malowanie twarzy,  skręcanie balonów, a także  możliwości magicznej  Fotobudki upamiętniającej humorystycznie  ulotne chwile zabawy dużych i małych. Uzdolnieni plastycznie i artystycznie  mogli sprawdzić swój talent przy stoiskach z rękodziełem, gdzie można było wykonać bransoletki i kolczyki, jesienne ludziki, gniotki z kulkami i gniotki z mąką. Miłośnicy konkurencji umysłowych mogli sprawdzić się przy stoisku Mądre Klocki Warmiolandia.

Przygotowaliśmy też kilka konkurencji związanych z naszym Patronem – Funduszem Narodów Zjednoczonych na rzecz Dzieci, UNICEF, który został utworzony przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych 11 grudnia 1946, by zapewnić żywność i opiekę zdrowotną
dla dzieci i matek w krajach, które zostały zniszczone przez II wojnę światową. Uczestnicy festynu mogli wykazać się wiedzą dotyczącą UNICEF-u, rozwiązując różne quizy i układając puzzle.

Udział we wszystkich zaproponowanych konkurencjach czy zabawach nagradzany był słodkimi upominkami, tak więc ochotników do zabawy było wielu. Żeby nie zabrakło uczestnikom energii, szkolna kuchnia częstowała przygotowanymi przysmakami, a kiermasz ciast, upieczonych
i przyniesionych przez  uczniów, zapewniał łasuchom kulinarne rozkosze.

Przy wspólnej zabawie, konkurencjach sportowych i sprawnościowych czas minął bardzo szybko. Szczęśliwi, przyjemnie zmęczeni uczestnicy jesiennego festynu mogli udać się do domu, aby odpocząć po aktywnie  spędzonym dniu.

Dziękujemy wszystkim za przybycie i udział w naszej zabawie.

Do zobaczenia za rok!

Organizatorzy

Oto fotorelacja!