Ciekawa lekcja informatyki

8 października uczniowie klasy VA, VG i VF mieli możliwość poznania na czym polega drukowanie 3D, które staje się coraz bardziej powszechne i z rozmachem wkracza do naszego życia.

Drukarki 3D to urządzenia, które pozwalają na produkcję trójwymiarowych przedmiotów zazwyczaj z tworzyw sztucznych, wykorzystując szereg różnych technik. Pan Robert Śliwiński z firmy DMNet pokazał jak kreatywnie możemy zaprogramować i wyprodukować różne detale.   Okazuje się, że istnieje nawet możliwość wytwarzania jedzenia i programowania figurek z czekolady.

Można było z bliska obejrzeć jak jest drukowany gadżet i wypróbować przydatność przedmiotów wykonanych z plastiku. Wszyscy byli bardzo zainteresowani, bo w większości pierwszy raz zetknęli się z  takim sposobem drukowania.

Krystyna Weder- Grygielewicz