Rajd „Rzeki idące drogi”

19 października  miłośnicy  turystyki pieszej  uczestniczyli w kolejnym rajdzie z cyklu „ Rzeki idące drogi…”, który zorganizowała P. Alicja Opalińska wraz z  młodzieżą z Pałacu Młodzieży.  Tym razem szlak prowadził wzdłuż Rzeki Pasłęki, a gra terenowa dotyczyła m.in. bobrów, które upodobały sobie tą rzekę.  Dopisała nam pogoda  i w aurze złotej polskiej jesieni  z  przyjemnością  wykonywaliśmy zadania: wykonanie jesiennej  biżuterii, ułożenie rymowanki o Pasłęce, zrobienie ciekawego zdjęcia w trakcie przeprawy przez rozlewisko,  które było na szlaku.   W sprawnościach zwinności i celności  wypadliśmy bardzo dobrze, nie mieliśmy też problemów z wykazaniem się  umiejętnością korzystania z mapy terenu i kompasu. Impreza tradycyjnie zakończyła się ogniskiem w Starym Kawkowie, gdzie też nastąpiło podsumowanie gry terenowej. Współdziałanie grupy  zaowocowało III i IV miejscem wśród 147 uczestników. Przed powrotem skorzystaliśmy z placu zabaw, na którym m. in. były wieże obserwacyjne i „rzeczka” z ekspozycją drewnianych bobrów. Oprócz weteranów rajdowych z klas szóstych uczestniczyli tez po raz pierwszy uczniowie z klasy IV B z wychowawczynią p. J. Mieszczyńską. Mamy nadzieję,  że „chwycili rajdowego bakcyla”. Z turystycznym pozdrowieniem.

B. Firek