Warmiobook

Wspólnie z klasą 4B we współpracy z artystką, malarką p. Anią Wojszel i p. prof. UWM Stanisławem Czachorowskim oraz p. Ewą Mieszczyńską i XI LO rozpoczynamy długoletni projekt dzielenia się książkami. Skorzystamy z nazwy Warmiobook, by promować nie tylko postawy czytelnicze, ale i ekologiczne. Nasze książki zgromadzimy w sali 208 i sprawimy, że dostaną drugie życie. Po to też powstał klasowy kącik relaksu, by szkoła/sala była przyjaznym miejscem do czytania. A czytać nam będą nasi goście, rodzice, licealiści. I my do wspólnego czytania zaprosimy młodszych kolegów i koleżanki.

Kontynuując regionalne działania w projektach z zakresu edukacji kulturowej i regionalnej:  „Rozsmakuj się w Warmii i Mazurach…”, ”Zakręcony w Olsztyn” i „Zakręceni Odkrywcy” pragniemy stworzyć miejsce przyjazne książkom na naszej ukochanej Warmii i cudnych Mazurach. Uczymy też naszych uczniów potrzeby dzielenia się dobrą, ulubioną książką i promujemy czytelnictwo wśród „Zakręconych Odkrywców” i ich przyjaciół.

Studenci dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego UWM wraz z opiekunem p. prof. S. Czachorowskim zostali wyróżnieni srebrnymi odznakami Promotorów Czytelnictwa 2018. Uznanie zdobyła ich akcja Warmiobook tworzenia półek z książkami w nietypowych miejscach.

 

Serdecznie zapraszamy do wizyt w sali 208 i wspólnego czytania. ?????????
#warmiobook

 Joanna Mieszczyńska, opiekun projektu