Podsumowanie kampanii społecznej BohaterON – włącz historię! 2019

30 października 2019r. podsumowano ogólnopolską kampanię BohaterON w dwóch olsztyńskich szkołach, partnerach w projekcie – w Szkole Podstawowej nr 33 i XI Liceum Ogólnokształcącym w Olsztynie. Działania placówek zaprezentowano we współpracy z TVP3 Olsztyn w wejściu na żywo w programie „Wstaje nowy dzień” w dniu 23.09.2019r.

Celem kampanii jest uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego poprzez wysłanie symbolicznej kartki BohaterON. I tak też uczynili uczniowie obu szkół. Od 1 sierpnia do 2 października przez 63 dni akcji można było wysłać pocztówki w wersji tradycyjnej i online. Życzenia i pozdrowienia dla powstańców warszawskich przygotowały także młodsze dzieci, a ich własnoręcznie zrobione kartki również trafią do naszych bohaterów.

Oto efekt współpracy obu szkół:

akcja 2019 – to 853 kartki dla powstańców warszawskich!

Kartki podczas lekcji historii wykonały klasy 4B, 5F, 5E, 5B, 5D i 8A. Licealiści wspólnie z uczniami naszej placówki tworzyli kartki dla powstańców warszawskich, byłych więźniów byłego niemieckiego obozu koncentracyjnego i zagłady Stutthof w Sztutowie. Już dziś koperty z kartkami zostały wysłane do naszego partnera Muzeum Stutthof, a następnie pracownicy muzeum przekażą pozdrowienia bezpośrednio powstańcom.

Za wsparcie naszych działań podziękowania kierujemy do Prezydenta Olsztyna p. Piotra Grzymowicza oraz Dyrektora Muzeum Stutthof w Sztutowie p. Piotra Tarnowskiego i pracowników muzeum. Dziękujemy naszemu partnerowi XI Liceum Ogólnokształcącemu w Olsztynie.

Wszystkim zaangażowanym uczniom i nauczycielom obu szkół, w szczególności dzieciom i wychowawczyni kl. IIE dziękujemy serdecznie za samodzielnie wykonane kartki z życzeniami „od serca” skierowanymi do powstańców warszawskich.

Publikacje w mediach:

Portal Urzędu Miasta Olsztyna O Olsztynie https://www.olsztyn.eu/nc/o-olsztynie/aktualnosci/article/olsztynska-mlodziez-dla-powstancow.html

Portal Olsztyn.wm.pl

https://olsztyn.wm.pl/608750,Dziekuje-Ci-ze-broniles-mojej-ojczyzny-Uczniowie-z-Olsztyna-wyslali-kartki-do-powstancow.html

Program TVP3 Olsztyn 23.09.2019r. „Wstaje nowy dzień” https://olsztyn.tvp.pl/44517461/23919-cz1

Artykuł w Gazecie Olsztyńskiej 27.09.2019r. „Zawsze będziemy o nich pamiętali”.

Organizatorzy kampanii BohaterON: FUNDACJA ROSA i FUNDACJA SENSORIA z Wrocławia.

Joanna Mieszczyńska, koordynatorka projektu (SP33)