Ruszamy z akcją MAMY NIEPODLEGŁĄ 2019!

Mamy Niepodległą! to ogólnopolska akcja społeczna organizowana przez  Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku od 2013 roku.

Jak co roku wspólnie z organizatorem dwie olsztyńskie szkoły – Szkoła Podstawowa nr 33 i XI Liceum Ogólnokształcące zapraszają do optymistycznego świętowania Niepodległości oraz dzielenia się tą radością z bliskimi i znajomymi poprzez wysłanie symbolicznej kartki pocztowej. Tematem edycji 2019 są prawa obywatelskie i reformy socjalne z przełomu lat 1918 i 1919.

Co roku zapraszamy naszych uczniów i mieszkańców Olsztyna do wysyłania bliskim bezpłatnych kartek pocztowych. W tym roku 500 tradycyjnych kartek wypełnią i tradycyjną pocztą wyślą uczniowie obu szkół do swoich bliskich z życzeniami i pozdrowieniami.

ŚWIĘTUJMY RAZEM – MAMY NIEPODLEGŁĄ!

„Mamy Niepodległą! Akcja jest skierowana do osób w każdym wieku i o różnych poglądach w całej Polsce. Każda z edycji to trzy różne projekty kartek okolicznościowych autorstwa znanych artystów. Radosne świętowanie uwalnia pozytywne emocje, promuje nowoczesny patriotyzm, integruje społeczności lokalne, a przede wszystkim to setki tysięcy wysłanych życzeń i uśmiechów na twarzach ich odbiorców. Kartki może wysłać każdy”.

Zapraszamy wszystkich do radosnego świętowania Niepodległości!

koordynatorki szkolnych akcji

Ewa Mieszczyńska (XILO)

Joanna Mieszczyńska (SP33)