Wycieczka IE do Straży Pożarnej.

Uczniowie klasy IE z wychowawcą K.Szul  udali się na wycieczkę dydaktyczną do Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie.

            Celem wycieczki było poznanie pracy w Straży, kształtowanie świadomości znaczenia i charakteru pracy strażaków, zapoznanie się z wyposażeniem wozów strażackich oraz kształtowanie właściwych zasad zachowania w miejscach publicznych.

            Już samo wejście na główny plac PSP wzbudziło u dzieci zafascynowanie oraz wielki podziw. Panowie strażacy stanęli na wysokości zadania i nie szczędzili dzieciom licznych atrakcji. Dzięki ich życzliwości, dzieci mogły z bliska przyjrzeć się ich ciężkiej pracy, miały możliwość zobaczyć i dotknąć niemal każdej rzeczy. Panowie pokazali dzieciom wozy strażackie oraz sprzęt ratowniczy.  Dzieci wysłuchały opowieści o trudnej, odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy strażaka oraz o akcjach ratowniczo – gaśniczych. Wielką atrakcją  była możliwość przymierzania elementów stroju strażaka oraz wejście do wozów strażackich. Po tak ciekawej wycieczce, wszystkie dzieci zgodnie przyznały, że zawód strażaka mimo swojej trudności bardzo im się podoba, a niejedno z nich w przyszłości chciałoby pracować w tym zawodzie.