Święto Niepodległości w Naszej Szkole

Listopad, to miesiąc, w którym obchodzimy nasze Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji w Naszej Szkole odbyło się wiele inicjatyw, które ukazały uczniom i społeczności lokalnej, jak ważny był dla Naszej Ojczyzny 11 listopada.

W piątek 8 listopada odbył się uroczysty apel poświęcony tej ważnej rocznicy. Uczniowie klasy VI B przy dźwiękach przepięknych utworów przypomnieli 123 lata niewoli narodu polskiego i jego dążenia do odzyskania niepodległości. W czasie akademii nie mogło zabraknąć pięknych pieśni patriotycznych w wykonaniu uczniów klas III B i III D. Całość została przygotowana przez P. Małgorzatę Niedzielską, P. Małgorzatę Neugebauer i P. Jolantę Wójcik.

Dokładnie o 11:11 nasi uczniowie klas I i II pięknie odśpiewali Mazurka Dąbrowskiego włączając się tym samym w ogólnopolską akcję Do Hymnu.

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości klasa 3C, przygotowała patriotyczne, bialo-czerwone kwiaty. 8 listopada uczniowie rozdali je pracownikom szkoły i napotkanym gościom.

Z okazji 101. Rocznicy Odzyskania Niepodległości Reprezentacja Uczniów, p. Dyrektor Edyta Balbuza-Szarota oraz p. Tomasz Klamra, uczestniczyli we mszy św. w intencji Ojczyzny, przemaszerowali na Plac Solidarności, gdzie odbyły się wystąpienia, defilada kampanii honorowych, oraz złożenie kwiatów.

Z tej okazji uczniowie zapalili także znicze pod Dębami Pamięci: Ignacego Drozdka i Michała Wasiluka posadzonymi na terenie szkoły, a jedna ze ścian już na stałe zyskała zupełnie inne, patriotyczne oblicze.