Poznajemy zawody swoich rodziców

Określenie swojej kariery zawodowej stanowi dla uczniów duży problem. Aby praca wykonywana przez nas w przyszłości była nie tylko źródłem dochodu, ale także zawodowej satysfakcji wynikającej z realizowania swoich pasji i zainteresowań, potrzebujemy pomocy w podjęciu decyzji.

Z tym zadaniem zmierzyli się nasi rodzice i wychowawczyni. Wspólnie zaplanowali dla nas zajęcia realizowane w zakładach pracy.

8 listopada 2019 r. odwiedziliśmy przepięknie położoną restaurację „Słoneczna Polana”.

Mieliśmy okazję dowiedzieć się, na czym polega praca kucharza i kelnera. Uczestniczyliśmy w przygotowanych specjalnie dla nas pokazach m.in. przygotowania ciasta naleśnikowego, czekolady czy też słonego karmelu, składania serwetek, układania sztućców. Prowadzący spotkanie w przystępny sposób opowiedzieli nam o tym, jakie umiejętności i wiedza, z jakich przedmiotów jest niezbędna, aby takie zawody wykonywać. Przygotowane naleśniki sami dekorowaliśmy przygotowanymi dodatkami.

Dużą niespodzianką okazał się przygotowany dla nas obiad i pyszne desery.

Gospodarze, państwo Zielaskiewicz, uświadomili nam znaczenie pracy w życiu człowieka oraz pokazali jak ważny jest szacunek do ludzkiej pracy.

 

Serdecznie dziękujemy za przyjęcie nas w restauracji, ciekawe zajęcia i „zarażenie” pasją gotowania.

Uczniowie klasy VA