Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka – ależ było niebiesko!

20 listopada 2019 roku w Naszej Szkole zrobiło się niebiesko. W ten sposób dołączyliśmy do ogólnoświatowego celebrowania Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka razem z UNICEF. Tym samym uczciliśmy także 30. rocznicę uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka.

W tym dniu poza ubraniem niebieskich koszulek, odbyło się wiele zajęć, które po raz kolejny już przybliżyły ideę Praw Dziecka naszym uczniom. Dzieci i młodzież miały okazję nie tylko obejrzeć prezentację, film o swoich rówieśnikach działających na rzecz dzieci, których prawa nie są respektowane, czy zapoznać się z Konwencją o Prawach Dziecka. Uczniowie mieli także szansę wymieniać się własnymi doświadczeniami w tym zakresie, przedstawić swoje pojmowanie praw dziecka, a także przypomnieć sobie symbole i znaczenie UNICEF dla dzieci na całym świecie.

Już od 10 lat działamy na rzecz popularyzowania Praw Dziecka w naszej lokalnej społeczności. A zatem Nasza Szkoła w tym dniu także miała okrągłą rocznicę.