9 edycja „Marzycielskiej Poczty” – napisz list/kartkę i pomóż niepełnosprawnemu dziecku

 

9 edycja „Marzycielskiej Poczty” – napisz list/kartkę i pomóż niepełnosprawnemu dziecku

 

Każdy z nas wyczekuje świąt i wymarzonych prezentów, które znajdziemy pod choinką. Zanim jednak to nastąpi, spróbujmy pomyśleć o innych. Wykorzystajmy ten czas, pomagając chorym dzieciom. Niewiele trzeba, aby pomóc!!!

Wystarczy napisać krótki list o dowolnej tematyce lub przygotować  własnoręcznie kartkę z życzeniami do Michała – podopiecznego fundacji „Marzycielska Poczta”, który z pewnością doceni Twój gest.

W akcji mogą wziąć udział wszyscy uczniowie szkoły. Na listy i kartki czekamy do 13 grudnia 2019r. w bibliotece szkolnej przy ulicy Jeziołowicza 2, potem korespondencja zostanie wysłana do adresatów.

 

Organizatorzy akcji:

Agnieszka Michałowska

Izabela Kraszewska-Szmidt

Małgorzata Niedzielska

 

 

Kim jest nasz adresat?

Michał Gral

 

 

Michałek ma 13 lat i Zespół Downa. Niestety czasami z tego powodu jest  źle traktowany, wyśmiewany, wytykany palcami i dyskryminowany przez innych. Pomimo to jest to pogodny i pracowity chłopiec, który poprzez rehabilitację niestrudzenie walczy o lepszą sprawność i samodzielność ze względu na liczne problemy związane m.in. z chorobą kręgosłupa i wiotkością mięśni. Michałek uwielbia otrzymywać listy i kartki oraz często do nich wracać. Jest wtedy absolutnie przeszczęśliwy.

 Rodzina: Mama nazywa się Grażynka. Nie ma rodzeństwa biologicznego, ale ma przyrodnie. Mimo niepełnosprawności syna mama wychowuje dzieci, które objęła rodziną zastępczą.

Zainteresowania: Michałek interesuje się zwierzętami (końmi, psami), lubi śpiewać przez mikrofon, grać na gitarze i pływać.

Co pisze mama Michałka o nim:

„Michałek jest kochającym, wesołym i uśmiechniętym chłopcem. Kochającym zwierzęta. Swój obowiązek szkolny realizuje w Ośrodku Szkolno-Wychowawczo-Rehabilitacyjnym w Jarosławiu. Michałek bierze też udział w projekcie „asystencja osobista”, gdzie uczą samodzielności (wyjścia do kina, na basen, do restauracji, przebywania między obcymi), po prostu uczą go życia.

Michałek uwielbia dostawać listy oraz kartki i lubi jak ja mu je czytam. Cieszy, bo wie, że gdzieś w Polsce są dzieci i ludzie, którzy go bardzo lubią i jest wtedy szczęśliwy. Bardzo lubi otwierać skrzynkę na listy i wyciągać koperty czy kartki, widzę wtedy jaki jest przeszczęśliwy. KOCHAM GO BARDZO I ZROBIĘ WSZYSTKO ABY BYŁ SZCZĘŚLIWY”.

 

KILKA CENNYCH INFORMACJI O MICHAŁKU:

Ulubieni sportowcy i drużyny:

Robert Lewandowski

Ulubione sporty:

Pływanie, jazda konna

Ulubieni piosenkarze i zespoły:

Michałek lubi wszystkie piosenki, bardzo lubi muzykę

Ulubione bajki i postacie z bajek i komiksów:

Barbie, Mustang z Dzikiej Doliny

Ulubione filmy i seriale:

Mustang z Dziej Doliny, Shrek

Ulubione programy rozrywkowe:

Koło Fortuny, Jaka to melodia

Ulubione kanały telewizyjne:

MiniMini, Teletoon

 Marzenia – te duże i małe:

Mieć psa, konie, zaśpiewać z Pectus

Ulubione zabawki:

Konie, barany

Ulubione formy spędzania czasu:

Słuchanie muzyki, spacery, rower, pływanie ma basenie

Ulubione książki:

O zwierzętach, Król Lew

Rzeczy, które dziecko zbiera lub kolekcjonuje:

Wszystko o zwierzętach, psach, koniach