„POZNAJEMY ZAWODY SWOICH RODZICÓW” cz. II

Realizując projekt „Poznajemy zawody swoich rodziców” 6 grudnia 2019 r. gościliśmy w klasie (VA) p. Beatę Florkiewicz, która jest pracownikiem firmy Michelin.

Michelin to największy w Europie producent opon. Firma znana jest również z wydawanych przez siebie map i przewodników dla turystów zmotoryzowanych.

Dzięki powołaniu do życia wiele lat temu zakładu zajmującego się jakością, produkowane opony spełniają wymagania ISO czyli są najwyższej jakości przede wszystkim pod względem bezpieczeństwa. Pani Beata Florkiewicz jest w tej firmie menedżerem jakości.

W pierwszej części spotkania dowiedzieliśmy się, kim jest menadżer jakości i jakie musi spełniać wymagania osoba, która chciałaby wykonywać ten zawód.

Jako osoba, zarządzająca innymi pracownikami w zakładzie, Pani Beata opowiedziała nam o tym, jakie cechy pozwalają na dobrą współpracę z ludźmi, umiejętność organizowania pracy innym, właściwe zarządzanie, ale też podejmowanie właściwych decyzji. W przystępny sposób przedstawiła, czym dokładnie zajmuje się menedżer jakości w firmie Michelin.

W drugiej części zajęć zobaczyliśmy, z czego powstają opony oraz co tak naprawdę produkuje firma: kordy (włókna), formy i półfabrykaty, podeszwy butów i opony.

Miłą niespodzianką były otrzymane przez zaproszonego gościa mikołajkowe prezenty.

Serdecznie dziękujemy p. Beacie Florkiewicz za ciekawe zajęcia.

 

Izabela Kraszewska-Szmidt