Edukacja regionalna w odsłonie teatrzyku kamishibai „O motyl cytrynku”

W dniu 12 grudnia 2019r. klasę 4B odwiedził p. Stanisław Czachorowski, profesor UWM, który przygotował dla uczniów opowieść o motylu cytrynku w formie bajki – teatrzyku kamishibai.

Czym jest kamishibai? – to magiczna skrzynka, papierowy teatr obrazkowy. Jest to technika opowiadania wywodząca się z Japonii, wykorzystując plansze z obrazkami i tekstem oraz drewnianą lub kartonową skrzynkę (butai), w której przedstawiane są kolejne fragmenty historii, bajki, opowiadania. W taki oto sposób uczniowie kl. 4B poznają region, kontynuując działania „Zakręconych Odkrywców”. To kolejna już współpraca z Panem Profesorem dotycząca naszego regionu. We wrześniu poznawaliśmy region szukając owadów ukrytych w kodach QR.

Serdecznie dziękuję Panu Profesorowi za współpracę, a mamie Janka za świąteczny upominek dla naszego gościa.

Joanna Mieszczyńska