Sukces klas I na Wojewódzkiej Spartakiadzie Sportowo – Edukacyjnej

13.grudnia w Szkole Podstawowej Nr 30 na Spartakiadzie Mikołajkowej – pod hasłem: „z Mikołajem startujemy – owoce i warzywa jemy, mleko pijemy” reprezentacja klas I zdobyła wicemistrzostwo województwa.

Celem tej corocznej imprezy organizowanej pod patronatem Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa była popularyzacja programu: owoce i warzywa w szkole, propagowanie zdrowego stylu życia i rekreacji dzieci.

W zawodach trzeba było rywalizować w 14 konkurencjach: sportowych, umysłowych i plastycznych.Za każdą konkurencję można było zdobyć od 1 do 5 punktów; nasza drużyna zdobyła ich aż 51!. Zawodnicy bardzo zmęczeni, ale z medalami i wspaniałymi nagrodami sportowymi- zapamiętają na długo tę wspaniałą mikołajkową zabawę.

Skład drużyny: 1a- Mateusz Marcinkowski, Sylwester Jabłoński oraz Maksymilian Świerzko, 1b- Kacper Kuryło oraz Mateusz Chomicki, 1d- Robert Michalak.

Trenerem drużyny była Halina Zielińska.