Finał IX edycji „Marzycielskiej Poczty”

Na przełomie listopada i grudnia 2019r. uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 33 po raz kolejny przyłączyli się do akcji „Marzycielska Poczta”. Tym razem pragnęli wywołać uśmiech na buzi Michała, który urodził się z Zespołem Downa i z tego powodu jest  źle traktowany, wyśmiewany, wytykany palcami i dyskryminowany przez innych.

W akcji udział wzięło wielu chętnych uczniów. Jedni napisali listy w czasie godzin wychowawczych, inni wykonali piękne kartki w domu. W klasach młodszych natomiast nauczyciele zorganizowali warsztaty, podczas których dzieci tworzyły korespondencję razem z rodzicami. Szczególnie dziękujemy za współpracę wychowawcom klas: IB, IG, IIB, IIC, IIIA, IIIB, IIIC, VA, VIIIA.

Niezależnie od formy realizacji, była to świetna lekcja empatii oraz redagowania określonych form wypowiedzi. W sumie nasi wychowankowie przygotowali ponad 250 listów i kartek.

Uczniowie w listach dzielili się m.in. swoimi wrażeniami z przygód, które przeżyli podczas wyjazdów, opisywali miejsca warte odwiedzenia, w ciekawy sposób przedstawiali swoje pasje, zamiłowania. Własnoręcznie wykonali także przepiękne kartki, które związane były z zainteresowaniami Michała (adresata korespondencji) lub zbliżającymi się świętami. W każdej z nich znalazło się kilka ciepłych słów i gorące życzenia świąteczne.

Korespondencję wysłano już do podopiecznego fundacji „Marzycielska Poczta”, więc na pewno dotrze do niego lada chwila sprawiając wiele radości i powodów do uśmiechu.

Organizatorki:

Agnieszka Michałowska,

Izabela Kraszewska-Szmidt,

Małgorzata Niedzielska