Warsztaty świąteczne uczniów klasy VA

Święta Bożego Narodzenia już blisko. Postanowiliśmy się do nich przygotować, biorąc udział w warsztatach świątecznych poprowadzonych przez p. Monikę Sawczuk (mamę Szymona).

W sali czekały już na nas pierniczki, które własnoręcznie pokrywaliśmy lukrem, dekorowaliśmy i pakowaliśmy w świąteczne opakowania. Następnie, prowadząca warsztaty, pokazała jak, wykorzystując dary natury (mech, orzechy, szyszki, jarzębinę, gałązki choinki, suszone owoce, cynamon, zielone rośliny), przygotować świąteczne lampiony.

W wyjątkowy nastrój wprowadziła nas muzyka, zapach pierników i żywej choinki. W radosnej atmosferze ruszyła „produkcja” lampionów. Dzięki nim wnętrza naszych mieszkań spowije przytulne światło. Na choinkach natomiast pojawią się przygotowane przez nas pierniki (o ile wcześniej ich nie zjemy).

Pani Monice Sawczuk dziękujemy za cenne wskazówki i rady, poświęcony czas i przygotowanie niezapomnianych warsztatów.

Izabela Kraszewska-Szmidt