Mini siatkówka dziewcząt Kinder +Sport

W miniony weekend 22 lutego w Giżycku odbył się trzeci w tym sezonie turniej eliminacyjny w minisiatkówce Kider+Sport. Dziewczęta naszej szkoły  miały rywalizować w trzech kategoriach” dwójek, trójek i czwórek. Niestety z powodu dużej liczby zachorowań w klasie sportowej w wyjeździe uczestniczyły  tylko 2 dwójki  i jedna czwórka. Łącznie w zawodach powinno startować naszych 7 drużyn. Wśród dziewcząt najlepiej radzi sobie nasza para Dominika Buczek i Aleksandra Frączek, które wygrały wszystkie konkurencje eliminacyjne i ostatecznie zajęły 7 miejsce (na 60 zespołów). Nasza 4 w składzie Małgorzata Rychta, Zofia Kaczmarczyk, Weronika Kozłowska i Zuzanna Saluszewska jeden mecz wygrały i jeden przegrały. Dzielnie walczyły w ostatnim secie i ostatecznie przegrały tylko 2 punktami. To niestety nie dało im możliwości awansu do dalszej gry.

Mini siatkówka nadal cieszy się na Warmii i Mazurach dużym zainteresowaniem, szkoda tylko że z Olsztyna startuje tak mało zawodniczek. Udział siatkarek z Giżycka, Ełku czy Kętrzyna jest trzy razy większa niż z Olsztyna. W sumie zaplanowano pięć imprez eliminacyjnych, następna odbędzie się 14 marca  w Ełku.

„Kinder + Sport = promowanie zdrowej rozrywki wśród dzieci. Program już podczas swojej pierwszej edycji włączył aż 22 000 młodych osób. W ciągu ośmiu lat program zyskiwał na popularności i w ostatniej edycji udział wzięło ok 40 000 młodych zawodników i zawodniczek. Sukces inicjatywy był do przewidzenia: Kinder + Sport korzystał już z udanej formuły sprawdzonej w innych państwach, we Włoszech, Hiszpanii i Niemczech. W Polsce udało się stworzyć doskonałe partnerstwo, program wspiera Ministerstwo Sportu i Turystyki, Ferrero Polska, Ministerstwo Edukacji Narodowej i Polski Związek Piłki Siatkowej, JM Marketing Group, agencję reklamową Communication Unlimited oraz Fundację Polska Siatkówka. Nieprzypadkowo postawiono na siatkówkę, czyli popularny sport, w którym Polska odnosi sukcesy, niezależnie od płci.”

Zapraszam zainteresowane dziewczęta, które chcą przeżyć sportową przygodę   na zajęcia popołudniowe, gdzie będą mogły nauczyć się grać w piłkę siatkową. Zajęcia odbywają się w poniedziałki, środy i czwartki o godz.15.00.

Niedługo zaczynamy nabór do 4 klasy sportowej. Serdecznie zapraszam

Danuta Małachowska-Pardo