Laurencja by night

21 lutego 34 Miłośników Turystyki Pieszej z 4 B, 5C, 6A i 6F wzięło udział w wieczornym  rajdzie z cyklu „Laurencja by night”. Tematyczną trasą    „Trajtkiem nr 1 potem nr 3 i nie tylko przez Olsztyn”  prowadził przewodnik Andrzej Hrynakowski.  Po drodze poznaliśmy mało znaną historię  początków tramwajów i trolejbusów  w Olsztynie oraz pozostałości po  ich liniach, w postaci słupów trakcyjnych i zabudowy zajezdni. Obejrzeliśmy ciekawe sgraffita ścienne na murach koszar wojskowych przy ul. AK. W Kortowie przeszliśmy Promenadą Absolwentów oraz odkrywaliśmy budynki z XIX wieku, kiedy założono tu zakład dla umysłowo chorych. Okazało się, że w nocnej scenerii przemierzane za dnia ulice i place, wyglądają  zupełnie inaczej, często tajemniczo i magicznie.  W pędzie codzienności i postępującej globalizacji spacer ulicami własnego miasta pozwala zatrzymać cenne informacje,  spotkać się  z jego historią, która „jest nauczycielką życia”.

B. Firek

J. Mieszczyńska