Światowy Dzień Zespołu Downa i Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

W pierwszych dniach marca br. uczniowie wszystkich klas III obejrzeli teatrzyk kamishibai pt. „Kropka” przygotowany przez panią Dorotę Tyburską. Dzieci poznały losy małej skarpetki dotkniętej Zespołem Downa oraz jej rodziny. Po inscenizacji nauczycielka  rozmawiała z dziećmi o szeroko pojętej niepełnosprawności.

Uwaga!!!

W związku z zawieszeniem zajęć szkolnych przyspieszono rozstrzygnięcie szkolnego konkursu plastycznego „Inny, czyli jaki?”. Frekwencja i poziom artystyczny prac były bardzo wysokie, dlatego jury w składzie: Agnieszka Michałowska, Dorota Tyburska,  Elżbieta Wilczewska-Senetra, Malwina Suhak-Mikołajska i Piotruś Dalba z klasy IIIC miało nie lada wyzwania, aby wyłonić laureatów. Z przyjemnością informujemy, że nagrodzono następujące prace uczniów:

w kategorii klas IV-VIII

I miejsce Natalia Zielaskiewicz VA, Amelia Krysiak VIIIB

Wyróżnienie: Nikola Gruchała VIIIB

w kategorii klas I-III

I miejsce Zofia Gadomska IIIC

II miejsce Arkadiusz Sękowski IIIC, Nikola Słupecka IIID, Magdalena Siemierz IIIB

III miejsce Aleksandra Grędzińska IIID, Aleksander Klimaszewski IIIC, Alan Krasnowski IIIB, Justyna Stasiewicz IIIA

Wyróżnienie: Mikołaj Polski IIIB, Amelia Lichy IIIB, Szymon Leśków IIIB, Szymon Bochynek IIIC, Piotr Dalba IIIC, Izabela Uchlik IIIA, Maja Puchalska IIIC, Przemysław Bieńkowski IIIC, Julia Jagodzińska IIIC, Oliwia Michalska IIIC

Zwycięzcy zostaną nagrodzeni drobnymi upominkami, przy czym o terminie ich wręczenia będziemy informować po powrocie do szkoły.

Wszystkim biorącym udział w konkursie serdecznie dziękujemy za ogromne zaangażowanie i kreatywność w podejściu do tak trudnego tematu.

Organizatorki: Agnieszka Michałowska, Dorota Tyburska