Podsumowanie Tygodnia Bibliotek „Zasmakuj w bibliotece”

W dniach 8-15 maja 2020r. biblioteki i ich pracownicy obchodzili swoje święto. Uczniowie klas IV-VIII naszej szkoły świętowali jednak nieco dłużej. W tegorocznym menu znalazły się liczne interaktywne zabawy biblioteczne, filmy i prezentacje na temat różnego rodzaju bibliotek w Polsce i na świecie. Był także czas na zgłębienie wiedzy o historii książki, katalogu kartkowym oraz znanych literatach, którzy byli bibliotekarzami. Ponadto chętnym umożliwiono wysłuchanie czternastu opowiadań, czytanych przez ich autorów.

Wśród uczniów bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się: quiz wiedzy na temat historii książki, wyzwanie związane z domową biblioteczką, stworzenie „Bibliotecznego menu” (z wykorzystaniem tytułów książek dostępnych w naszej bibliotece szkolnej) oraz zaprojektowanie okładki książki kucharskiej (okładka mogła być zostać przygotowana tylko z udostępnionych elementów).

Jednak najciekawszym zadaniem według uczniów było wcielenie się w rolę bibliotecznego detektywa w escape roomie „Zagubiona książka”:

https://view.genial.ly/5eaed2d447bad90d6e96d7d5/game-breakout-zagubiona-ksiazka

Dziękuję uczniom klas IV-VIII za tak duże zaangażowanie i liczne tematy do rozmów.

Cieszę się, że biblioteka nadal jest miejscem, w którym dzieci i młodzież lubi spędzać czas.

Nauczyciel Bibliotekarz

Agnieszka Michałowska