Europejski Dzień Języków Obcych

Dnia 28.09.2020 r. odbył się w naszej szkole Europejski Dzień Języków Obcych. W innej niż dotychczas formie świętowaliśmy obchody tego dnia, jednak nie mniej uroczyście. Z okazji EDNJ uczniowie naszej szkoły przygotowali maseczki z flagami europejskich państw oraz „chmurki” z przesłaniem „bądź bezpieczny” w różnych europejskich językach. Na lekcjach języków obcych mogliśmy spróbować swoich sił w quizach dotyczących języków europejskich, poznaliśmy najciekawsze łamańce językowe oraz najdłuższe słowa 🙂 takie jak niemieckie:

„Grundstücksverkehrsgenehmigungszuständigkeitsübertragungsverordnung”

Które oznacza „Rozporządzenie dotyczące przekazywania odpowiedzialności za rozstrzyganie kwestii  dotyczących zezwolenia na obrót nieruchomościami gruntowymi” 🙂

Kto podejmie wyzwanie i spróbuje przeczytać????

Powodzenia!