Światowy Dzień Emotikona!

19 września 1982 r. o godzinie 11:44 po raz pierwszy użyto emotikona. Był to znaczek  🙂

Od tego czasu emotikony przeszły istną rewolucję. Na całym świecie pomagają internautom wyrażać emocje, skracają czas dyskusji, ale czasem prowadzą też do nieporozumień.

W naszej szkole, w ramach obchodów tego święta, uczniom zaproponowano dwa konkursy:

  • „Mój twórczy emotikon” – zadaniem uczniów było zaprojektowanie własnego emotikona i nazwanie jego emocji lub nadanie mu znaczenia. Jury, w składzie: Anna Pesta, Agnieszka Michałowska, Karolina Ostrowicka, Dorota Tyburska, miało nie miało łatwego zadania, ponieważ dostarczono aż 176 prac. W związku z tym, że prace były różnorodne i trudno było wybrać trzy najlepsze, wyróżniono 21 uczniów:

Klasy I

Emilia B. IB, Amelia P. IB, Oliwia K. ID, Michalinka M. ID, Zosia P. ID

Klasy II

Antosia R. IIA, Kinga W. IIB, Ania M. IIC, Dominika R. IIC, Hania W. IIC, Kacper B. IID, Amelia K. IIG

Klasy III

Kornelia K. IIID, Zuzia R. IIID, Ala S. IIID, Marta Ł. IIIE, Małgosia Ż. IIIE, Lena B. IIIF

Klasy IV-VII

Ula P. VIIF, Emilka B. IVC, Kalina L. IVC

 

  • „Jaki tytuł kryją emotikony” – zadaniem uczniów było odgadnięcie jak największej liczy tytułów książek i filmów, które zostały zaszyfrowane za pomocą emotikon. Z 50 uczestników najlepiej poradzili sobie Jakub G. VIIA, Franciszek K. VIIA, Piotr S. VIIF, którzy odgadli wszystkie tytuły. Ponadto na pochwałę zasługują uczniowie klasy I B, którzy świetnie poradzili sobie z zadaniem konkursowym, rozwiązując zagadki ze swojej kategorii wiekowej oraz przeznaczone dla uczniów klas IV-VII.

„Buźki” to ważny elementem komunikacji wirtualnej.

Mamy nadzieję, że uczniowie naszej szkoły posługują się jedynie takimi, które wyrażają pozytywne emocje 😊😊😊

Organizatorki:

Anna Pesta, Agnieszka Michałowska,

Karolina Ostrowicka, Dorota Tyburska