Światowy Dzień Ziemi

22 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Ziemi. Niech ten szczególny dzień stanie się inspiracją do ekologicznych zachowań. Zapraszam do obejrzenia filmu poświęconego tej tematyce oraz do poszerzenia swojej wiedzy korzystając z aplikacji: Tesco – Eko Edukacja – Ekoszkoła (link do strony o tematyce ekologicznej: https://www.tesco.pl/marki-i-uslugi/ekologia/eko-edukacja-materialy.php) oraz podanych linków do quizów.

Quizy – zerówka:

Quizy dla klasa I -III:

Quizy dla klas IV – VII

Jednocześnie przypominam o trwającym konkursie fotograficznym „Wiosna w obiektywie” dla klas I-III i IV-VII. Prace będą oceniane w dwóch kategoriach: „Wiosenne krajobrazy” i „Przyroda ożywiona z bliska”. Konkurs będzie trwał do 15.05.2021r. Podpisane prace (maksymalnie do 4 zdjęć po 2 w każdej kategorii) przesyłamy na adres: m.markowicz@sp33.olsztyn.pl z dopiskiem konkurs „Wiosna w obiektywie”. Z nadesłanych prac zostanie stworzony album fotograficzny, który zostanie umieszczony na stronie internetowej szkoły.

Marzenna Markowicz – Bembenek