Sukces w II Międzyszkolnym Konkursie Pięknego Czytania w Języku Angielskim

W marcu br. odbyła się II edycja Międzyszkolnego Konkursu Pięknego Czytania w Języku Angielskim, organizowany przez Szkołę Podstawową nr 6 w Olsztynie oraz Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct w Olsztynie. Celem Konkursu było m. in. rozbudzanie wśród uczniów zainteresowań językiem angielskim, podniesienie poziomu umiejętności językowych, zainteresowanie literaturą obcą, rozwijanie umiejętności czytania ze zrozumieniem w języku obcym jak również stworzenie uczniom możliwości prezentacji własnych umiejętności.

Udział w konkursie wzięło 30 uczniów z Olsztyna i okolic. Wśród nich znaleźli się również nasi uczniowie.

Jakże miło jest nam poinformować, iż HUBERT ŚWIERZKO z klasy 6F oraz URSZULA PERFIKOWSKA z klasy 7F zajęli kolejno III i I miejsce w w/w konkursie w swojej kategorii wiekowej. Zadaniem uczestników było przygotowanie wybranego fragmentu utworu A. A. Milne’a „Winnie the Pooh” („Kubuś Puchatek”) i zaprezentowanie go na nagraniu audio-wideo. Serdecznie gratulujemy!

Iwona Iwańska i Marta Burdzyńska