Rajd 27.05.2021r.

W czwartek 27 maja 2021 roku my, uczniowie klasy 6c, w ramach zajęć wybraliśmy się na pieszy rajd.

Z naszą  wychowawczynią- Beatą Firek oraz mamą Roksany spotkaliśmy się na ul. Dorantta  przy sklepie Decathlon.  Po podzieleniu się na cztery grupy  ruszyliśmy lasem koło obwodnicy.  Każda grupa otrzymała kartę z pięcioma zadaniami, które mieliśmy wykonać w czasie rajdu;  m.in. trzeba było ułożyć słowa  piosenki do znanej melodii, odnaleźć trzy rodzaje szyszek czy zrobić ciekawe  zdjęcia własnej grupy. Na początku w wiosennym deszczu „sprawdziliśmy” skuteczność naszych kurtek, bo Słoneczko tego dnia wstało późno, ale gdy ujrzało nasze wyśmienite humory, za wielkiej chmury zaraz wyszło i nam radośnie towarzyszyło do końca trasy.  Po drodze podziwialiśmy  świeżą zieleń krzewów, drzew,  napełnialiśmy płuca zapachem żywicy i kwiatów oraz obserwowaliśmy leśne żyjątka: żuki, jaszczurki, itp. Kiedy dotarliśmy do jeziora Kielarskiego, zrobiliśmy piknik, w trakcie którego dowiedzieliśmy się, że dalej pójdziemy  ścieżką  „Zazdrość”.   Ta trasa okazała się bardzo ciekawa. Można było na niej zobaczyć  malownicze rozlewiska jeziora, załamane drzewa tworzące  romantyczne łuki i bogatą szatę roślinną. Po przejściu  brzozowej alei  wyszliśmy na ścieżkę otoczoną wysokimi trawami i rozległymi polami uprawnymi. Podziwiając tym razem wiejski krajobraz, przeszliśmy  wiaduktem nad trasą obwodnicy Olsztyna i zeszliśmy do wsi Bartążęk. Nad Jeziorem Bartąskim   podsumowaliśmy  wykonanie zadań przez grupy, zjedliśmy ostatnie zapasy przygotowane przez rodziców i pełni wrażeń wróciliśmy do domów.

Tatiana Nowak z 6C