Wycieczka do Szczytna

15 czerwca 2021r.  klasa 6C i czworo uczniów z 7A i B było na wycieczce w Szczytnie. Po okresie społecznej izolacji, pobyt w otwartej przestrzeni zamku krzyżackiego po rewitalizacji i malowniczej scenerii mazurskiego krajobrazu, okazał się doskonałym sposobem na odnowienie koleżeńskich relacji. Szczytno miasto Cittaslow przywitało nas tradycyjną dla niego gościnnością: weszliśmy na wieżę ratusza i chodziliśmy po odnowionych ruinach XIV wiecznego zamku, w towarzystwie   pracowników wydziału promocji i rozwoju, którzy zapoznali nas także z historią oglądanych obiektów.  Rejs stateczkiem po Jeziorze Domowym Dużym i ochłodzenie nóg na plaży miejskiej, były świetnym przygotowaniem do popołudniowej gry miejskiej. W jej ramach podzieleni na 4- 5 osobowe grupy musieliśmy odnaleźć według mapy i zawartych na niej wskazówek 9 z 14 Pofajdoków.  Niegdyś Pofajdokiem na Warmii i Mazurach nazywano „postrzelonego i roztrzepanego” młodzieńca, zawsze uśmiechniętego i chętnego do pomocy. Pofajdoki ze Szczytna zapraszają do miasta wszystkich żądnych przygód. Spacerując ich szlakiem, poznaliśmy ciekawe miejsca, zabytki i historię Szczytna.

Na zakończenie pobytu chętni mogli spożytkować rozpierającą ich energię na placu zabaw z atrakcjami nie tylko dla „maluchów”, a zmęczeni odpocząć na parkowych hamakach. Wracając  oglądaliśmy zdjęcia, które robiliśmy sobie z figurkami Pofajdoków i rzeźbą Krzysztofa Klenczona. Nie wszystkie atrakcje i miejsca historyczne Szczytna zobaczyliśmy więc niewykluczone, że jeszcze tam wrócimy.

 Beata Firek