Sam sobie sterem – do szkoły pieszo lub rowerem

Urząd Miasta Olsztyna realizuje projekt „Zmień przyzwyczajenia – mobilna szkoła w Olsztynie, którego głównym celem jest zachęcenie mieszkańców miasta oraz olsztyńskich uczniów do częstszego wybierania spaceru, roweru czy UTO jako środka dojazdu do szkoły lub innych miejsc. Kampania edukacyjna skierowana do mieszkańców naszego miasta pod hasłem „Zmień przyzwyczajenia w wakacje” ruszyła 1 sierpnia 2021 r. Teraz, przez dwa wrześniowe tygodnie – od 8. do 22. dnia miesiąca – będziemy zachęcać dzieci, młodzież z olsztyńskich szkół, ale także opiekunów, by jak najczęściej korzystali z alternatywnych środków transportu – rowerów, hulajnóg albo docierały na lekcje pieszo.

Akcja „Sam sobie sterem – do szkoły pieszo lub rowerem” to rywalizacja olsztyńskich szkół. Jej celem jest zgromadzenie jak największej liczby kilometrów dowolnym, bezemisyjnym środkiem transportu. Aby wziąć udział w akacji, każda szkoła musi nagrać krótki filmik promujący alternatywne poruszanie się po mieście oraz zamieść go na facebookowej grupie „Zmień przyzwyczajenia!”. Obowiązkiem uczniów jest codzienne wypełnianie „karty aktywności”, na której należy wpisać środek transportu oraz liczbę przebytych kilometrów. Przy trzech szkołach z najlepszym wynikiem powstaną parkingi rowerowe. Będą także nagrody indywidualne dla najbardziej aktywnych uczniów.
W rywalizacji, kilometry będą mogą zbierać dla danej szkoły jej uczniowie, pracownicy, rodzice i inne osoby, które będą chciały wesprzeć ulubioną placówkę.

Akcja „Sam sobie sterem – do szkoły pieszo lub rowerem” od 8 do 22 września 2021 r.

Już teraz warto dołączyć do Facebookowej grupy „Zmień przyzwyczajenia!”

https://www.facebook.com/groups/zmienprzyzwyczajenia

Projekt „Zmień przyzwyczajenia – mobilna szkoła w Olsztynie”  finansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Funduszu Spójności – Program Operacyjny Pomoc Techniczna 2014-2020.

Do porabia:

1. karta aktywności

2. Regulamin Akcji Sam sobie sterem