Europejski Dzień Języków

27 września 2021 roku świętowaliśmy „Europejski Dzień Języków” – święto ustanowione

z inicjatywy Rady Europy, obchodzone corocznie 26 września , którego celem jest zachęcanie

do nauki języków obcych.

Z tej okazji w naszej Szkole odbyło się wiele interesujących wydarzeń.

Uczniowie klas IV-VIII mogli sprawdzić swoją wiedzę w konkursie „Poszukiwacze kodów QR” i zdobyć ciekawe nagrody. Po zeskanowaniu kodów ukrytych w różnych miejscach w szkole pojawiały się pytania dotyczące europejskich państw.

Uczniowie z klasy 7B oraz 7F przygotowali dekoracje, plakaty oraz mnóstwo przekąsek. Można było skosztować m.in. włoskiej pizzy, hiszpańskich churros, czy nawet angielskiej fasolki.

Największą atrakcją okazała się jednak „Fotobudka”. Możliwość przebrania się za inne narodowości i zrobienie sobie pamiątkowego zdjęcia, to jest to, co uczniowie lubią najbardziej – a ile śmiechu było przy tym.

Organizatorzy

Małgorzata Niewęgłowska

Beata Zielińska