Integracja klas 4B, 4F na warsztatach garncarskich

 W dniu 4.10.2021 uczniowie klas 4B i 4F wybrali się na warsztaty garncarskie do miejscowości Kamionka koło Nidzicy. Tego dnia powitał nas rześki jesienny poranek. Wyruszyliśmy do punktu docelowego spod budynku szkoły autokarem.

Na miejscu zaczęliśmy od zwiedzania mazurskiej stodoły i kuźni, gdzie obejrzeliśmy dawne sprzęty gospodarstwa domowego oraz makietę wsi Kamionka. Następnie zawitaliśmy do muzeum „Skarbów ziemi”. Obejrzeliśmy znalezione w okolicy Kamionki skamieliny i głazy. Po zwiedzaniu przywitaliśmy się z uroczymi puchatymi mieszkańcami Wioski Garncarskiej – królikami. Następnie zostaliśmy zaproszeni do muzeum garncarstwa, gdzie odbywały się nasze warsztaty. Pani pokazała nam jak można ulepić naczynie z gliny i potem każdy spróbował wykonać swój własny wyrób, który można było zabrać do domu na pamiątkę.

Po warsztatach czekała na nas gra terenowa: szukaliśmy skarbu w bajkowym ogrodzie. Zabawa była bardzo wciągająca. Skarb udało się znaleźć. Potem obejrzeliśmy edukacyjny film przyrodniczy o ratowaniu dzikich zwierząt w Afryce. Dowiedzieliśmy się dużo ciekawych rzeczy o życiu słoni i orangutanów.

Na koniec szaleliśmy na placu zabaw i nabyliśmy urocze pamiątki. Do domu zabraliśmy mnóstwo wrażeń i kolorowych wspomnień. Warto było się tu wybrać.

Klasa 4B, 4F